Małżeństwo – fundament rodziny.

Rodzina jest fundamentem dla każdego z nas. Jest to rzeczywistość, która często nie jest łatwa, a fundamentem każdej rodziny jest właśnie małżeństwo. Co najlepiej wychowuje i uczy miłości dzieci? Miłość ich rodziców! Jak się jej uczyć? Jak ją okazywać? Co robić, gdy jest trudno?

Powstał zeszyt Walki Duchowej dla Małżeństw!

Chcemy dać Wam konkretną pomoc: przygotowaliśmy, wraz z Andrzejem i Roksaną Cwynarami z Fundacji dla Rodziny, których znacie już z krótkich filmików dotyczących relacji małżeńskich, ZESZYT WALKI DUCHOWEJ DLA MAŁŻEŃSTW.

Znajdziecie tam konkretne zadania, które mogą być dla Was pomocne. Znajdziecie tam wskazówki, jak walczyć o tę miłość w codzienności, zwłaszcza gdy dopada zmęczenie i zniechęcenie. Znajdziecie rady, jak się dogadać i konkretne narzędzia, które to ułatwią (na przykład test temperamentów, który, choć wydaje się prostym narzędziem, może być bardzo pomocny). 

Recepta na szczęśliwe małżeństwo – filmy z serii akcja-relacja

Pomocne mogą być dla Was filmy z serii „akcja-relacja” – czyli krótkie materiały wideo, które przygotowaliśmy dla Was w ramach Tygodnia Małżeństw. W cyklu 8 skondensowanych filmów Roksana i Andrzej Cwynarowie z Fundacji dla Rodziny wzięli na warsztat 8 różnych tematów, które pomogą Wam w świadomym budowaniu Waszej relacji małżeńskiej. Zapraszamy do obejrzenia!

Jak radzić sobie na małżeńskim ringu? – odcinek 1

To jest moje. Nie ruszaj. – odcinek 2

A jeśli śmierć nas (nie) rozłączy? – odcinek 3

Co zamiast cichych dni? – odcinek 4

1+1=1 – odcinek 5

Jak szybko się pogodzić? – odcinek 6

Denerwujesz mnie – modle się za Ciebie! – odcinek 7

Mój Ci On – zaborczość czy miłość? – odcinek 8

Akcja – relacja #kontynuacja

To kontynuacja serii małżeńskiej „akcja-relacja”. Różnorodność tematów i prosta, przystępna forma sprawdzą się zarówno w przypadku osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w budowaniu stałej więzi, jak i w przypadku małżeństw, które mają już swoje doświadczenie.

Jak znaleźć męża? – odcinek 1

Jak znaleźć męża? Jakie cechy ma dobry mąż? Jak być dobrą żoną? Ile trwa zauroczenie? Jak się sprawdzić w narzeczeństwie i czy to w ogóle możliwe? Na co być przygotowanym w małżeństwie? Czy będzie to łatwa droga? Pierwszy odcinek cyklu „Akcja – relacja” #kontynuacja to nie tylko recepta na szczęśliwe małżeństwo, lecz także podpowiedź, jak znaleźć męża, gdzie szukać żony.

Jak zaplanować spontaniczność? – odcinek 2

Jak nie dać się rutynie w małżeństwie? Jak zachować radość pierwszych spotkań i wspólnych chwil przez długie lata? Jak szukać wspólnych pasji, zainteresowań, cieszyć się każdą chwilą? Jak być spontanicznym i kiedy warto być spontanicznym? Jak ważna jest samorealizacja w związku?

Kłótnia murowana! – odcinek 3

Poruszasz te tematy? Kłótnia murowana! Jak się dogadać? Jak rozmawiać? Jak się kłócić i czy da się tego uniknąć?

Uczucie czy decyzja? – odcinek 4

Co to jest miłość? Co, jeśli już nic nie czuję? Czy muszę akceptować wszystkie zachowania swojego męża? Co, gdy on mnie denerwuje, ona się zmieniła… Może myślisz: Jesteśmy w kryzysie, nie widzę już dla nas szans, nic już nie czuję…

Kto jest ważniejszy? – odcinek 5

Co jest najważniejsze w związku? Jak ustalić właściwą hierarchię wartości? Jak spędzać razem czas i kto jest ważniejszy w małżeństwie? Co robić, gdy na świecie pojawia się dziecko? Jak organizować czas, układać priorytety?

Czego potrzebuje ona? Czego potrzebuje on? – odcinek 6

Co jest najważniejsze w związku? Jak ustalić właściwą hierarchię wartości? Jak spędzać razem czas i kto jest ważniejszy w małżeństwie? Co robić, gdy na świecie pojawia się dziecko? Jak organizować czas, układać priorytety?

Czy to już przemoc? – odcinek 7

Może nie układa Wam się w małżeństwie… Może zastanawiasz się: Jak odejść? Jak się uwolnić? Jak uciec? Jak się rozwieść? Może myślisz, że nie ma już dla Was nadziei…

Ja sama – odcinek 8

Czy warto dać sobie pomóc w domowej rzeczywistości? Czy mąż się domyśli, co trzeba zrobić? Jak sprawić, żeby naszym dzieciom chciało się chcieć?

My i teściowie – odcinek 9

Temat wiecznie żywy i aktualny – TEŚCIOWA I TEŚĆ! Jak znaleźć sposób na teściową, na dobrą relację z nią? Jak mądrze zwracać uwagę? Jak wychowywać dzieci, by tworzyły w dorosłości nową rodzinę? Jak pozwolić dzieciom żyć po swojemu i co jest najważniejsze dla młodego małżeństwa?

To buduje szczęśliwe małżeństwo – odcinek 10

Jak budować związek? Jaka jest recepta na szczęśliwe małżeństwo? Co daje szczęście?
Scroll to Top