Dołącz do kolejnej Nowenny pompejańskiej na Teobańkologii!
W tym roku od 15 kwietnia do 7 czerwca będziemy się modlić o pokój w Polsce. Niech dzięki tej modlitwie i za przyczyną Matki Bożej pokój rozlewa się w naszych sercach, a przez to obficie na Polskę i poza jej granice. Zaproszony jest każdy z Was i każdy może modlić się w swojej osobistej intencji.
Jak odmawiać
Nowennę pompejańską?
Obejrzyj film, w którym ks. Teodor krok po kroku wyjaśnia, jak odmawiać Nowennę pompejańską.
Codziennie – od 15 kwietnia do 7 czerwca o 20:30 na kanałach @TeoBańkologia – będziemy się modlić jedną częścią różańca (radosną, bolesną lub chwalebną) według następującego planu:
Pozostałe części różańca uczestnik nowenny odmawia indywidualnie w ciągu dnia. Zapraszamy do skorzystania z praktycznych materiałów pomocniczych Teobańkologii.
DOŁĄCZ
do maryjnej społeczności
Celem Nowenny pompejańskiej jest wspólna, 54-dniowa modlitwa jak największej społeczności w jednej intencji. Chcemy razem z Maryją i za jej wstawiennictwem wypraszać potrzebne łaski dla siebie, naszych małżeństw, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
Maryja nie żałuje łask i z hojnością podaruje je tym, którzy chcą troszczyć się o losy swoich bliskich, Polski i świata. Ufamy, że każdy modlący się, dzięki systematycznej modlitwie różańcowej, pogłębi swoją relację z Matką Bożą i zapragnie pokoju.
Nowenna pompejańska jest dla wszystkich, a więc zarówno dla osób, które już kolejny raz podejmą tę 54-dniową modlitwę, jak i dla tych, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o tzw. pompejance. Dołączyć można także w trakcie trwania inicjatywy.
Korzyścią dla każdego, kto włącza się w nowennę, jest także mobilizacja do odmawiania różańca w jedności z ogromną wspólnotą, która dzieli zarówno trudy tej modlitwy, jak i radości z wysłuchanych próśb.
ZAPROŚ INNYCH!
Pomóż nam zachęcić do odmawiania nowenny jak najwięcej osób. Możesz to zrobić, wysyłając podobną wiadomość przez komunikatory:
„Zapraszam Cię do udziału w 54-dniowej modlitwie różańcowej o błogosławieństwo i pokój dla Ojczyzny. Ja modlę się z Teobańkologią.”
Możesz także dołączyć do wydarzenia na FB, udostępnić je na swojej tablicy, katolickich grupach, w swojej wspólnocie, wśród znajomych lub pobrać i udostępnić plakat, który pobierzesz poniżej.
Materiały,
które pomogą
Jak wytrwać w Nowennie pompejańskiej? Pomocą może być „Zeszyt Nowenny pompejańskiej”. Przygotowany przez ks. Teodora notatnik to swego rodzaju pamiętnik modlitwy, który zawiera praktyczną instrukcję odmawiania Nowenny pompejańskiej. Znajdziesz w nim także miejsce na osobiste notatki, 54-dniowy plan nowenny z listą tajemnic różańcowych oraz podręczną zakładkę z częścią błagalną i dziękczynną.
„Zeszyt Nowenny pompejańskiej” możesz pobrać jako pdf. w wersji do druku lub zamówić papierową wersję na www.teowsparcie.pl
Zachęcamy Cię także do pobrania „Kalendarza Nowenny pompejańskiej”. To praktyczne narzędzie, które zawiera najważniejsze modlitwy, pomocne zarówno w zaplanowaniu nowenny, jak i systematycznym odznaczaniu odmówionych części.
Inne pomocne materiały
Różaniec tajemnice radosne (wersja szybsza)
Różaniec tajemnice światła (wersja szybsza)
Różaniec tajemnice bolesne (wersja szybsza)
Różaniec tajemnice chwalebne (wersja szybsza)
Recytowany różaniec ks. Teodor Sawielewicz + ks. Dominik Chmielewski
Modlitwa błagalna
Modlitwa dziękczynna
Krótka ściąga, jak odmawiać Nowennę pompejańską
Playlista z pomocnymi materiałami
Wspólna modlitwa ma siłę!
Potwierdzają to Wasze świadectwa:
„Myślę że.. najważniejsze owoce Nowenny to… Czekanie. Te 54 dni modlitwy uczy nas cierpliwości i uporządkowania. Uświadamia, że ważne sprawy nie rozwiązują się szybko. Już po kilku dniach intensywnej modlitwy spoglądamy na nasz problem inaczej (co nie znaczy że jest lepiej wg naszych zamierzeń). Jednak zawsze na koniec jest zmiana. I tylko od nas zależy czy dostrzegliśmy Boża interwencję. Ja już mam za sobą kilka pompejanek (pierwszy raz w życiu, od roku odmawiam ). I dzieją się prawdziwe cuda, ale to wymagało ode mnie przygotowania – najpierw przez kilkanaście lat uczyłam się cierpliwego i całkowitego zaufania Bogu (jeszcze wcześniej w ogóle nie miałam świadomości że to tak ważne). To trudna modlitwa, nie tylko logistycznie, ale głownie przez bolesne przemieniane naszego serca i myślenia” [pisownia oryginalna – red.].
Agnieszka, 30.06.2023
Wspólna modlitwa ma siłę.
Potwierdzają to Wasze świadectwa.