Kalendarz adwentowy – zadania na każdy dzień

Kalendarz adwentowy Teobańkologii – zobacz przygotowane przez nas zadania na każdy dzień.

Zacznij tegoroczny adwent z nami!

Dziś pierwsza niedziela adwentu! Czy pamiętacie emocje, jakie w dzieciństwie towarzyszyły Wam w tym radosnym okresie? A może jako dzieci odliczaliście czas do świąt Bożego Narodzenia za pomocą kalendarza adwentowego? Pamiętacie tamto czekanie na otwarcie kolejnego okienka kalendarza? W tym roku na Teobańkologia chcielibyśmy zaproponować Wam nieco podobną, choć zupełnie nową formę przygotowania do Bożego Narodzenia.

Nasz kalendarz adwentowy – czyli zadania na każdy dzień

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy propozycje zadań na każdy dzień adwentu. Krótkie filmiki z zadaniem na dany dzień, nagrane przez ks. Teodora, będą się pojawiały każdego dnia rano. Startujemy już dzisiaj! Ostatnie zadanie poznacie w Wigilię. 🙂 Gdzie będzie można znaleźć nagrania? W naszych relacjach (Facebook, Instagram), na naszej facebookowej i instagramowej tablicy, a także na portalu dedykowanym najmłodszym, na którym ostatnio założyliśmy konto. Adwentowe zadania znajdziesz również poniżej.

Adwent – zadanie 28. Zadzwoń do kogoś z kim dawno nie rozmawiałeś, a powinieneś.

Dziś Wigilia. Dzień, który większość z nas spędzi w gronie bliskich. Skontaktuj się z osobą, z którą dawno nie rozmawiałeś. Złóż jej życzenia.

Adwent – zadanie 27. Pomyśl o życzeniach.

Już jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Będziemy składać sobie życzenia. Przemyśl dobrze te słowa. Popatrz na osobę, z którą się jutro spotkasz oczami Jezusa. Niech te życzenia nie będą banalne, a popłyną prosto z serca. Niech sprawią radość.

Adwent – zadanie 26. Chwila modlitwy.

Zatrzymaj się teraz. Wyłącz telefon, odstaw na chwilę. Przedstaw teraz Panu Bogu różne swoje sprawy, podziękować mu, a może o coś poprosić?

Adwent – zadanie 25. Jak mówisz o innych?

Zwróć uwagę na to, czy nie obgadujesz innych. Przypatrz się dzisiaj swoim rozmowom o innych. Nie mów źle o innych bez potrzeby, a spróbuj dzisiaj coś dobrze powiedzieć.

Adwent – zadanie 24. Miłość do siebie.

Bądź czuły wobec swojego serca, Zaopiekuj się nim. Dobrze traktuj je dzisiaj. Nie maltretuj go. Powiedz mu coś dobrego, Spróbuj przytulić różne trudności, które są w Tobie.
Po prostu – spróbuj pokochać sam siebie!

Adwent – zadanie 23. Zamień narzekanie na modlitwę!

Powstrzymaj się dziś od narzekania. Uwielbiaj Boga w każdej sytuacji.

Adwent – zadanie 22. Rozmyślania nad Maryją i Józefem.

Zrób sobie aromatyczną, zimową herbatę, zapal świeczki i w tej atmosferze porozmyślaj o Świętej Rodzinie. O Maryi i jej niepewności, o Józefie i jego męstwie, o małym Jezusie i jego uniżeniu. Zastanów się, czego Twoja rodzina może się uczyć od tej Najświętszej.
Powstrzymaj się dziś od narzekania. Uwielbiaj Boga w każdej sytuacji. 
Zrezygnuj dziś z serialu/telewizji na rzecz ubogacających treści. Zastanów się, jaki masz talent, i co możesz zrobić, aby go rozwijać – zaopiekuj się nim, pielęgnuj go.

Adwent – zadanie 21. Pomódl się za swoich przodków.

W Ewangelii czytamy dziś rodowód Jezusa. Podziękuj za swoich przodków. Ilu z nich jesteś w stanie wymienić z imienia i nazwiska? Obejmij wszystkich swoich znanych i nieznanych krewnych modlitwą

Adwent – zadanie 20. Rekolekcje adwentowe.

Zaplanuj sobie czas na dobrze przeżyte rekolekcje adwentowe. Zapraszamy Cię także na nasze rekolekcje 16-18 grudnia w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, a jeżeli nie możesz dołącz do nas online na kanale Teobańkologia.

Adwent – zadanie 19. Zaangażuj się.

Zadbaj o dom Boży – zadaj sobie pytanie, czy poczuwasz się do odpowiedzialności za swój kościół. Możesz zapytać osobę zajmującą się sprzątaniem w Twojej parafii, czy nie potrzebuje pomocy

Adwent – zadanie 18. Błogosław.

Dziś wspominamy św. Jana od Krzyża. To jeden z moich ulubionych świętych. Jest on m.in. autorem słów ““Pod wieczór będą c
]\ię sądzić z miłości”.Chciałbym, żebyś w sercu błogosławił dziś każdej osobie, którą spotkasz, 

Adwent – zadanie 17. Nakarm.

Głód ma różne oblicza – głód jedzenia, uwagi, ciepła, miłości, uśmiechu. Nakarm dziś głodną osobę.

Adwent – zadanie 16. Dostrzegaj dobro w innych.

Dziś wspomnienie NMP z Guadalupe. Popatrz dziś na innych jej oczami. Dostrzegaj w drugim dobro. Mów ludziom o ich wartości, komplementuj, doceń dobrym słowem.

Adwent – zadanie 15. Wdzięczność.

Dziś wspomnienie św. Damazego – patrona archeologów. Pogrzeb dziś w swojej przeszłości. Usiądź w ciszy i zastanów się, za które wydarzenia w swoim życiu jesteś Bogu szczególnie wdzięczny.

Adwent – zadanie 14. Spraw radość Maryi.

Dziś wspomnienie MB Loretańskiej. Zastanów się, co mógłbyś zrobić, aby sprawić Maryi radość i zrób to.

Adwent -zadanie 13. Porządek.

Adwent to czas porządków. Nie zapomnij o tych najważniejszych – duchowych. Zaplanuj dziś adwentową spowiedź. Niech nie będzie to wyznawanie grzechów w pośpiechu. Pomyśl o niej jako o spotkaniu.

Adwent -zadanie 12. Zawierz się Maryi.

Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Między 12:00 a 13:00 pomyśl o Maryi/ pomódl się/ wezwij jej wstawiennictwa/ opieki/ zawierz jej swoje sprawy/swoich bliskich. A jeśli możesz, dołącz do nas na Teobańkologii, by wspólnie się pomodlić i wypraszać łaski przez ręce Maryi.

Adwent -zadanie 11. Dzień bez mediów?

Jeśli to możliwe, zrób sobie dzisiaj wieczór off-line. Jak wykorzystasz czas bez telefonu, komputera i telewizora? Przeżyj go dobrze.

Adwent – zadanie 10. Prezent.

Dziś mikołajki. Dlatego zastanów się, co mogłoby sprawić radość Jezusowi i zrób to. Z czego by się ucieszył? Pomyśl i działaj

Adwent – zadanie 9. Modlitwa o pracę dla poszukujących.

Dziś poniedziałek a więc wielu z nas rozpoczyna nowy tydzień pracy. W związku z tym, pomódl się do św. Józefa za tych, którzy nie mają pracy, a bardzo chcieliby ją mieć.

Adwent – zadanie 8. Drobna przysługa.

Zrób coś miłego dla bliskiej osoby – herbatę, kanapkę?

Adwent – zadanie 7. Uwielbiaj!

Uwielbienie jest komplementowaniem Boga. Przeznacz dziś chwilę w ciągu dnia na uwielbienie – możesz iść na mszę świętą lub skorzystać z naszej playlisty. Możesz też, o ile masz taką możliwość, zorganizować ze swoją rodziną wieczorne uwielbienie! 🙂

Adwent – zadanie 6. Pomódl się z bliską osobą.

Dziś w Ewangelii Jezus mówi do niewidomych: «Według wiary waszej niech wam się stanie». Zaproponuj bliskiej osobie wspólną modlitwę, a jeśli nie jest to możliwe, dołącz do wspólnej modlitwy (chociaż na chwilę) podczas koronki czy różańca na Teobańkologii.

Adwent – zadanie 5. Zrób coś dla siebie.

Zrób coś, co lubisz, a czego od dłuższego czasu nie robiłeś/aś z… braku czasu. Uwielbiaj w tym Boga i podziękuj za ten czas.

Adwent – zadanie 4. Kogo potrzebujesz przeprosić?

Zrób coś miłego dla osoby, której nie darzysz zbytnią sympatią. Jeśli nie masz z nią kontaktu i nie możesz zadzwonić, miej ją dziś w sercu i pomódl się za nią.

Adwent – zadanie 3. Pójdź na roraty.

Postaraj się wziąć udział w mszy roratniej. Nastaw budzik, weź świecę i wyrusz do kościoła. On czeka na Ciebie. Jeśli nie uda Ci się zrealizować tego zadania, możesz pomodlić się tekstem Godzinek o NP NMP.

Adwent – zadanie 2. Rachunek sumienia.

Pamiętaj dziś o rachunku sumienia – bądź uważny w ciągu dnia.

Adwent – zadanie 1. Co chcesz zmienić w swoim życiu?

Dziś pierwszy dzień adwentu. Boże Narodzenie już za niecały miesiąc. 
Pomódl się dzisiejszym psalmem. Usłyszysz w nim “Idźmy z radością na spotkanie Pana”. Weź te słowa głęboko do serca i przypominaj je sobie jak najczęściej podczas tegorocznego adwentu.
Zastanów się dziś, co chciałbyś, żeby spotkanie Małej Miłości, która narodzi się 24 grudnia, zmieniło w Twoim życiu.

Mamy nadzieję, że uda się Wam spędzić z nami adwent, a przygotowane przez nas zadania sprawią Wam radość i pomogą dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia. Korzystając z okazji, zapraszamy Was również na rekolekcje adwentowe. Ksiądz Teodor będzie głosił nauki od 16 do 18 grudnia w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Więcej szczegółów znajdziecie w linku poniżej:

Scroll to Top